Mēs lepojamies

Noslēdzies Jelgavas skolu 7.literārās jaunrades darbu konkurss „Stāstu pasaku”. No mūsu skolas pasaku krājumā būs iekļautas četras pasakas:

 • „Pils pasaciņa” – Poļina Tutova (4.c klase),
 • „Sienāzis” - Ņikita Nikolajevs (6.b klase),
 • „Pastmarka” – Arsēnijs Timofejevs (8.c klase),
 • „Leģenda par meiteni” - Viktors Dmitričkovs (9.b klase).

Paldies skolotājām Dacei Timermanei, Ingai Gredzenai, Inārai Keišai par skolēnu motivēšanu dalībai konkursā!

Sasniegumi pilsētas latviešu valodas olimpiādē

Apsveicam 1.vietas ieguvēju Darju Lukjančikovu no 8.a klases, 3.vietas ieguvējas A.Morozu, A.Maļarenko no 7.a klases un A. Maškovsku no 8.a klases.

Darja Lukjančikova saņēma uzaicinājumu piedalīties republikas latviešu valodas olimpiādē (LAT-2). Paldies skolotājai Dacei Timermanei par skolnieces sagatavošanu olimpiādei!

Paldies skolotājai Sandai Aizupei par 7.klases meiteņu sagatavošanu pilsētas olimpiādei.

Zaļais karogs

2018.gada 14.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējais Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana. Kopā 135 Ekoskolas saņema starptautisko Zaļā karoga balvu un vēl 56 – Latvijas Ekoskolas nosaukumu un diplomu.

Mēs, Jelgavas 2. pamatskola, esam starp tām 20 skolām, kuras prestižo Zaļā karoga apbalvojumu saņems pirmo reizi. Pirms sešiem gadiem izvēloties savas skolas attīstības ceļu, izvēlējāmies iet eko virzienā. Sākām ar piedalīšanos a/s „Latvijas valsts meži” izglītojošā programmā „Mamma daba”. Vai atceramies pirmos savāktos ozolzīļu maisus Tērvetes dabas parka iemītniekiem? Vai atceramies pirmo sasniegumu? Tā bija 1.vieta Zemgalē ozolzīļu vākšanā. Vai atceramies, kā visa skola dzīvojām līdzi internetspēlei „Mežotājs”? Un iekļūšana Meža olimpiādes finālā? Skolēni, kuri tagad mācās 8.klasē, tad mācījās 2.klasē. Pirms trīs gadiem reģistrējāmies Latvijas vides fonda ekoskolu kustībā. „Veselīgs dzīvesveids”, „Vide” – tās ir tēmas, kurām šajā laikā tika pievērsta īpaša uzmanība. Jaunajā mācību gadā izvēlējāmies tēmu „Ūdens”. Gandrīz vai gribas teikt – vesela paaudze skolā ir izglītojusies ar ekoaktivitātēm.

Paldies visiem skolotājiem, skolēniem un vecākiem par ieguldīto darbu ceļā un Zaļo karogu! Zaļais karogs pie skolas vēstīs par mūsu cieņu apkārtējai pasaulei! Zaļais karogs ir sasniegums, uzvara ar mirkļa prieku. Zaļais karogs – tā ir  milzīga atbildība par sasniegtajiem panākumiem.

Par mums būs Latvijas TV kanālā "Rīga TV24" raidījumā "Izglītība un karjera" - "Notikumu skatlogā" 22.septembrī no plkst. 9.00 līdz plkst. 9.25.

Internetā: www.notikumuskatloga.lvwww.viss.lv.

                                  DSC_0002_7.JPG

Piektais apliecinājums

Jūlija nogalē Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta Tālākizglītības centrs organizēja skolotājiem profesionālās pilnveides programmu 36 stundu apjomā "Skolēna izziņas aktivitātes un radošuma veicināšana mācību procesā par mežu". No skolas šajā programmā piedalījās skolotāja Laura Vismane. Kursu noslēgumā a/s "Latvijas valsts meži" izglītības programmas "Mamma daba" ietvaros tika izvērtēts skolu ieguldījums. Jelgavas 2. pamatskola šogad saņēma jau piekto apliecinājumu savai aktīvai darbošanās izglītojošā programmā "Mamma daba".

                                                      DSC_0122.JPG

Latvijas skolu reitings 2018

                                             skolureitings_intro-01.jpg

Latvijas skolu reitingā šogad iekļuvušas septiņas pilsētas skolas, to starpā arī mūsu skola. Mazo skolu grupā esam 48. vietā valstī. Reitinga rezultāti parāda, ka skolā strādājam ar talantīgajiem skolēniem, tas ir viens no daudzajiem darba virzieniem skolā, un par 48.vietu ir arī augstākas vietas.

                         1_12.png

Esam pamanīti un novērtēti! Paldies visiem par ieguldīto darbu! Mums visiem ir kur tiekties jaunajā mācību gadā. Lai izdodas!

Ar Latvijas skolu reitingu var iepazīties mājaslapā www.skolureitings.lv.                        

Lepojamies!

Ar "Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvu" tika apbalvoti 19 mūsu skolas skolēni, kuru mācību sasniegumu vidējais vērtējums 2017./2018.mācību gadā bija 8,5 balles un augstāks.

 • Veronika Kuļiņeca, 7.a klase
 • Darja Lukjančikova, 7.a klase
 • Aļina Maškovska, 7.a klase
 • Veronika Antonova, 7.c klase
 • Elīna Naumenko, 7.c klase
 • Jūlija Tereščenko, 7.c klase
 • Igors Agafonovs, 7.c klase
 • Aleksandrs Šišalovs, 7.c klase
 • Alisija Stuglīte, 7.c klase
 • Nellija Večorko, 7.c klase
 • Diāna Akimova, 8.a klase
 • Darja Berņikova, 8.a klase
 • Darja Antoņenko, 8.b klase
 • Delfīna Busigina, 8.b klase
 • Artjoms Časnovičs, 9.a klase
 • Taisija Gricenko, 9.a klase
 • Anna Esemchika, 9.a klase
 • Liliana Aleksandrova, 9.b klase
 • Liāna Posmaņika, 9.b klase

Apsveicam! Lepojamies!

Apsveicam!

                                             Atziniba.jpg

Paldies skolotājām Tatjanai Petrenko un Lilijai Piņinai par skolēnu sagatavošanu konkursam!

J.Bisenieka fonda biznesa ideju konkurss skolēniem

Patīkama pārsteiguma ziņa pienāca 3. maijā. 7.c klases skolnieks Nikolajs Fedotovs un 9.a klases skolnieks Valentīns Monahovs ir uzaicināti uz otro kārtu savu biznesa ideju prezentācijai 10. maijā J.Bisenieka fonda biznesa ideju konkursa skolēniem ietvaros LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē.

Paldies skolotājam Mārtiņam Dzerkalim par skolēnu iedrošināšanu un atbalstu, gatavojoties konkursam! Vēlēsim veiksmi mūsu audzēkņiem un turēsim īkšķus par izdošanos! Lai veicas!

Meža olimpiāde Tērvetē

Aprīļa beigās Tērvetē tradicionāli notiek a/s „Latvijas valsts meži” rīkotā Meža olimpiāde. Jau vairākus gadus iekļūstam olimpiādes finālā. Meža olimpiādes dalībniekus mēs skolā saucam par „Mežotājiem”, un „Mežotāju” komanda  balstījās šogad uz 7.c klases skolēniem. Gatavošanās olimpiādei notika nopietni, taču citas komandas izrādījās par mums stiprākas. Apkopojot rezultātus – mums 9. vieta republikā. Esam lieli malači! Esam ieguvuši Pateicības rakstu un dāvanu karti līdz 40 personām Tērvetes dabas parka apmeklējumam.

Paldies „Mežotāja” komandai par labo sniegumu un godprātīgo attieksmi! Paldies skolotājām Dacei Timermanei un Laurai Vismanei par komandas sagatavošanu Meža olimpiādei!

                                                                    30001.JPG

"Jaunie pētnieki"

2018.gada 11.aprīlī notika Jelgavas pilsētas dabaszinību konkurss 1.-6.klašu skolēniem “Jaunie pētnieki.

Mūsu skolas 4.klašu komanda “Augu pazinēji” saņēma atzinību par dalību konkursā. Apsveicam!

Paldies skolotājai Svetlanai Meļņikai par skolēnu sagatavošanu konkursam!

                                                                    CCI11042018.jpg

Lapas