Labo darbu nedēļa 2018

                                                              Labo_darbu_nedela_2018.jpg

Kas ir labo darbu nedēļa?

Jau desmito gadu labdarības organizācijas Palīdzēsim.lv rīkotajā akcijā “Labo darbu nedēļa” – labo darbu veikšanā aicināti aktīvi iesaistīties gan paši mazākie, gan jau pieredzējuši labo darbu veicēji, mudinot aizdomāties par katru vissīkāko darbiņu, kas citu spēj padarīt priecīgāku un atvieglo ikdienas dzīvi, kas otram nozīmē tik daudz, bet Tev pašam tik pāris mirkļu palīdzīgas rokas sniegšanas un gandarījumu par padarīto.

“Labo darbu nedēļā” pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Tā var būt palīdzība kādam vientuļam cilvēkam vai vienkārša aprunāšanās, pat smaids un labs vārds kādam var nozīmēt tik daudz.

Daudzdzīvokļu mājas teritorijas sakopšana, rūpes par dabu, dzīvniekiem, apkārtējiem - tie ir neskaitāmi daudzie darbiņi, kurus ikdienā nepamanām vai nepietiek laika paveikt. Šī ir nedēļa, kad mērķtiecīgi ieplānot un padarīt ko labu, lai iepriecinātu gan citus, gan sevi.

Katram pašam ir iespēja iniciēt ideju par nepieciešamo Labo darbu vai iesaistīties un līdzdarboties kādā no labodarbunedela.palidzesim.lv lapā pieteiktajām aktivitātēm.

Karjeras nedēļa 2018

                                            karjeras_nedela_2018_01.jpg

Skolotāju diena

Svinot Skolotāju dienu, Jelgavas pašvaldība tradicionālajā pasākumā pilsētas kultūras namā, 2018.gada 5.oktobrī teica paldies pedagogiem. Par augstu pedagoģisko meistarību un ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā pašvaldība šogad sveikusi 29 pedagogus, savukārt astoņiem teica paldies par mūža ieguldījumu pedagoģiskajā darbā.

No mūsu skolas pateicības rakstu par mūža ieguldījumu pedagoģijā saņēma angļu valodas skolotāja Valentīna Šahtarina.

Skolotāja Valentīna Šahtarina darba gaitas uzsāka 1972. gadā pēc Latvijas Valsts universitātes Svešvalodu fakultātes absolvēšanas Jelgavas 5.vidusskolā, taču darba gaitas 1979.gadā atveda skolōtāju uz Jelgavas 7.vidusskolu, tagadējo Jelgavas 2.pamatskolu. 45 gadi ir pavadīti pedagoģijā.

Nav iespējams saskaitīt, cik jauniešu skolotāja ievadījusi angļu valodas plašajā pasaulē, atvērusi valodas krāšņumu un bagātību, palīdzējusi izprast valodu apguves nozīmi katra cilvēka dzīvē.

Skolotājas Valentīnas Šahtarinas mūža darbs skolā apliecina viņas pedagoģisko meistarību. Skolotāja daudzus gadus bija “Erasmus” projektu kordinatore skolā. Pateicoties viņas aktīvai darbībai, daudziem skolēniem bija iespēja nodibināt kontaktus ar saviem vienaudžiem daudzās pasaules valstīs.

Skolotājai vienmēr būs interesanta doma, ideja, priekšlikums, lai skolas darbu plānotu daudzveidīgāku un interesantāku.

Skolotājas aforismi, reālais dzīves situāciju redzējums vienmēr ir tiešs, krāšņs un atmiņā paliekošs.

Apsveicam skolotaju Valentīnu Šahtarinu!

Stundu un starpbrīžu zvanu laiks (no 01.10.2018.)

  0.  7.45 -   8.25

 1.   8.30 -   9.10

 2.   9.20 - 10.00

 3. 10.10 - 10.50

 4. 11.20 - 12.00

 5. 12.30 - 13.10

 6. 13.25 - 14.05

 7. 14.15 - 14.55

 8. 15.00 - 15.40

Par mums raksta un rada TV raidījumā

Rakstu "Pie Jelgavas 2.pamatskolas plīvo zaļais karogs" var izlasīt http://jelgavasvestnesis.lv/izglitiba/pie-jelgavas-2-pamatskolas-plivo-e...

Rakstu "Возле Елгавской 2-й основной школы развевается Зелёный флаг экошколы" var lasīt http://www.novaja.lv/portals/vietejas/raksts.html?xml_id=34476

TV video sižetu varētu skatīties skolas facebook lapā https://www.facebook.com/2.pamatskola.

                                                     DSC_0130.JPG

Aicinām piedalīties fotokonkursā

fotokonkurss.png

2018. gada 15.septembris – 31.oktobris

Konkursa tēma

“Mana zeme skaistā” – skolēni fotogrāfē un iesniedz fotogrāfijas par tēmu, kas saistīta ar Latvijas skaistumu, kultūru un tradīcijām.

Vairāk informācijas https://manazemeskaista.lv/nolikums

Zaļa diena skolā

Plkst. 13.20 - skolā notiks akcija "Laimes ābelītes mūsu ģimenē".

                              2018_zala_diena.jpg

Olimpiskā diena Latvijā

21.septembris ir Olimpiskā diena Latvijā.

Plkst.9.50 visa Latvija vingro.

Iesaistīsim skolēnus un izpildīsim vingrinājumu kompleksu klasē, ko var apskatīt www.olimpiāde.lv.

                                                                            olimpiska-diena-2018-logo-50135870.jpg

Zīmējumu konkurss "Mana Vecpilsētas iela"

Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde (SIP) sadarbībā ar Jelgavas Latviešu biedrību organizēja zīmējumu konkursu “Mana Vecpilsētas iela”, kurā aicināja piedalīties bērnus un jauniešus no 5 līdz 15 gadu vecumam.

No mūsu skolas zīmējumu konkursam bija pieteikti 32 skolēnu darbi no 0.b, 6.b, 6.c, 8.a, 8.b klasēm.

2018.gada 15.septembrī notika Vecpilsētas ielas svētki "Vēstures liecības". Svētkos tiek apbalvoti zīmējumu konkursa uzvarētāji:

Albertīna Rudņeva 2.vieta (8.b klase),

Veronika Kuļiņeca 3.vieta (8.a klase),

Darja Burundukova 3.vieta (8.b klase),

Sofija Orlova 3.vieta (8.b klase).

Apsveicam! Paldies sagatavošanas grupas audzinātājai Nataļjai Rozenbergai un vizuālās mākslas skolotājai Solvitai Romanovai par skolēnu atbalstu!

Lapas